| Sídlo společnosti Praha:
| Tematické články


Sídlo společnosti Praha:

Tisíc společností v jednom sídle v Praze

Společnosti využívající sídlo firmy poskytované společností Firmy Praha s.r.o. chtějí šetřit peníze, získat větší prestiž, anebo utéci před úřady.

Jedná se o obyčejný dům na pražských Vinohradech, za kterým se nikdo zvlášť neohlédne, přesto patří v Praze k šampionům co do počtu v něm sídlících obchodních společností. V tom žlutém domě sídlí velké množství firem, proto se veřejnost ptá, proč se tam všechny mačkají. Aby získaly větší prestiž proti sídlu společnosti v malé obci, unikly zvědavým očím berních úřadů či každým rokem ušetřily značné finanční prostředky za provoz sídla ve vlastní kanceláři. Zájem společností a podnikatelů o sídlo firmy ve Varšavské ulici v Praze na Vinohradech se pravidelně zvyšuje.

Vlastníci a zaměstnanci zde sídlících společností se zde ve skutečnosti totiž vůbec nemačkají, protože v kancelářských prostorech v přízemí domu fakticky nejsou. Některé sídlící společnosti na této adrese totiž ani žádnou podnikatelskou činnost nevykonávají a jen čekají na to, až si je někdo koupí. Takovým řešením zájemce o novou obchodní společnost totiž ušetří spoustu času. Ten, kdo nechce strávit dlouhé týdny zjišťováním potřebných informací a zakládáním nové společnosti, si zde velmi levně může pořídit společnosti již předem založené.

„Oslovili jsme mnoho zahraničních partnerů z různých oborů s nabídkou na jejich zastupování na českém trhu. Když se zdálo, že jednání s možnými adepty budou nekonečná, najednou vše nabralo takový spád, že jsme museli velmi rychle koupit další dvě hotové společnosti a už druhý den jsem mohl jejich jménem uzavírat obchodní smlouvy. Zaplať pánbů, že taková možnost existovala, protože jinak bych musel nabízené zakázky v řádu milionů korun oželet,“ pochvauje si Radim Blažek, jednatel firmy AirGruppe, která v České republice výhradě zastupuje finského dodavatele tepelných čerpadel a klimatizačních jednotek.

Podle Terezy Vinařové, jednatelky společnosti Firmy Praha s.r.o., která se specializuje na poskytování sídel pro společnosti v Praze, zakládání a prodej již založených – takzvaných Ready made – společností na počkání a na jednom místě, jsou typickými zájemci o Ready made společnosti se sídlem v Praze například zástupci různých poradenských či advokátních kanceláří, kteří je pořizují za účelem daňových optimalizací pro své klienty. Anebo také řemeslníci, kteří dosud podnikali jako OSVČ na živnostenský list a rozhodli se svůj byznys rozšířit a převést své podnikání do společnosti s ručením omezeným či akciové společnosti.


Program Speciál > Objednávka <
48 měsíců 199 Kč bez DPH / měsíc
12 až 36 měsíců 299 Kč bez DPH / měsíc

Virtuální sídlo společnosti v Praze se službami
virtuální kanceláře šetří firmám čas i peníze

Dalším z hlavních důvodů uváděných jako takové řešení sídla společnosti v Praze na specializovaném pracovišti společně s dalšími subjekty je i provoz takzvaných virtuálních kanceláří. Služby virtuální kanceláře totiž někteří podnikatelé využívají proto, aby ušetřili peníze potřebné k pořízení a provozu vlastních prostorů. Fyzicky totiž ve virtuální kanceláři nejsou, ale nechávají si najatými pracovníky virtuální kanceláře vyzvedávat a přeposílat poštovní korespondenci, případně spojovat telefonické hovory, vyzvedávat zásilky či zařizovat schůzky s úřady.

Cena za takové služby se u společnosti Firmy Praha s.r.o. pohybuje od 199 do 450 Kč měsíčně podle zvoleného programu služeb. I z důvodu tak levné ceny zájem o služby společnosti Firmy Praha s.r.o., která virtuální sídla a virtuální kanceláře v Praze nabízí, za poslední rok vzrostl o dvojnásobek.

„Díky očistě trhu a jeho ustálení do reálných podmínek, které bývají často označované krizí, se novým způsobem uplatňují kvality ekonomické, energetické a ekologické. Díky tomu zájem společností o virtuální sídla se službami virtuálních kanceláří poskytovaných společností Firmy Praha s.r.o. značně vzrostl. Podnikatelé a firmy se snaží šetřit své peníze a přišli na to, že zřízení virtuální kanceláře je levnější způsob než nájem nebo koupě vlastní nemovitosti,“ říká Tereza Vinařová, jednatelka Firmy Praha s.r.o.

Moravané jsou v Praze vřele vítáni

Podnikatel z Moravy přestěhoval sídlo své společnsoti do Prahy, zvýšilo to jeho prestiž a pomohlo získat velkou dodavatelskou zakázku pro Dopravní podnik Hl. m. Prahy a významě se tak nyní podílí na výstavbě nové části trasy pražského metra, kterou by si jako podnikatel z malé vesnice zřejmě vysoutěžit nemohl. Řada podobnýh podnikatelů stěhuje své sídlo firmy do Prahy také proto, aby unikli závisti sousedů, hledáčku konkurence a úřadům, které jsou v regionu mnohem aktivnější než v Praze. V Praze přijdou úředníci na kontrolu v průměru jednou za sto let.

„Do Prahy se však také stěhuje řada dalších společností z Moravy a Slezska. Hlavním důvodem je fakt, že Moravané mají v Praze dobrou pověst čestných a pracovitých a poctivích podnikatelů, kteří se nesnaží obcházet zákony a pokud ještě navíc má taková společnost v Praze pobočku, rozhodně s velikou šancí uspěje,“ shrnuje své zkušenosti Tereza Vinařová..


Sídlo společnosti Praha:

Společnosti v Praze mají
úřední kontrolu jednou za 100 let

Podle výroční zprávy ministerstva financí v Praze a některých dalších velkých městech nestíhají úředníci kontrolovat společnostem účetnictví a ty můžou na případný dopis s oranžovým pruhem čekat i déle než století.

Například do společnosti se sídlem v Praze 2 přijde kontrola z berňáku jednou za 169 let. Naproti tomu ke společnostem a k živnostníkům v malých obcích na Prostějovsku chodí úředníci pravidelně každé tři roky. To vyplývá z údajů ministerstva financí uvedených v loňské zprávě, zveřejňující údaje z bezmála dvou set finančních úřadů v České republice. Z té se dá dále vyčíst, že už několik posledních let jsou krajská města z pohledu daňových poplatníků mnohem zajímavější, stěhují se tam z malých měst. Loni změnilo sídlo společnosti do Prahy zhruba šest tisíc firem.


Program Speciál > Objednávka <
48 měsíců 199 Kč bez DPH / měsíc
12 až 36 měsíců 299 Kč bez DPH / měsíc

Šest let se na čele žebříčku nejbezpečnějších oblastí z hlediska daňových kontrol ve společnostech pohybuje Praha 2 – Vinohrady, kde četnost pravděpodobnosti návštěvy kontrolorů dlouhodobě neklesá pod 100 roků. A za ten uplynulý dokonce přibylo dalších několik tisíc nových nebo přestěhovaných společností, odhaduje finanční úřad Prahy 2.

„Vedoucí firmy, která za posledních 15 let měla na Hodonínsku čtyři různě zaměřené kontroly a od letošního ledna už společnost sídlí v Praze na Vinohradech uvedla, že sídlo společnosti přehlásila do Prahy, aby je místní finanční úřad tolik nedusil. Snaha vyhnout se administrativní zátěži a ušetřený čas a náklady věnovat tomu, co pracovníky společnosti fyzicky podnikající na malém městě skutečně živí se vyplatil. Podle zákona podnikatelé totiž nemusí být v sídle společnosti fyzicky přítomni. Stačí, když mají v sídle označení společnosti a někdo na uvedené adrese za společnost oficiálně přebírá poštovní zásilky. Všechny úřady však komunikují elektronicky prostřednictvím Datové schránky. Když už se náhodou finančák na kontrolu ohlásí naši klienti mají ve svém sídle pro tyto účely prostory pro jednání k dispozici zcela zdarma.“ uvádí Tereza Vinařová, jednatelka Firmy Praha s.r.o..


Program BEST > Objednávka <
36 měsíců 320 Kč bez DPH / měsíc
24 měsíců 370 Kč bez DPH / měsíc
12 měsíců 420 Kč bez DPH / měsíc
6 měsíců 490 Kč bez DPH / měsíc

ON-LINE POPTÁVKA:
Váš e-mail: *